Tydzień z Hannspree 01.10.2010

Jako jeden z najważniejszych producentów wyświetlaczy LCD, Hannspree zaprezentowało nabywcom elektroniki użytkowej także komputery przenośne - notebooki i netbooki. W ofercie firmy znajdziemy jednak także takie oryginalne nowości jak dotykowy tablet wykorzystujący system Android 2.2.

Tydzień z Hannspree 01.10.2010

Hannsbook SN10E2

Wielbiciele małych, lekkich i poręcznych komputerów powinni się przyjrzeć modelowi SN10E2. W przypadku tego sprzętu, w smukłej perłowo czarnej lub czerwonej obudowie kryje się platforma Intel Atom N450. Sprzęt ten powinien więc sobie bez problemu poradzić z pracą przy dokumentach tekstowych, arkuszach kalkulacyjnych czy odtwarzaniem filmów albo graniem w nieskomplikowane graficznie gry. Matryca pokryta antyodblaskową powłoką zachęca też do używania niewielkiego urządzenia poza domem. Osoby uwielbiające buszowanie w sieci na pewno zainteresują się natomiast baterią, która przy spełnieniu pewnych wymagań, pozwala cieszyć się mocą maszyny nawet przez osiem godzin bez doładowania jego baterii.

Tydzień z Hannspree 01.10.2010

Hannsbook10

Bardziej wymagający użytkownicy, osoby szukające komputera z klawiaturą pełnej wielkości, większym ekranem czy lepszymi osiągami, powinny natomiast zainteresować się notebookiem SN12E2. Maszyna ta posiada 12" ekran, szybki dwurdzeniowy procesor Intel SU4100 oraz zintegrowany układ graficzny Intel GMA4500. Dzięki swojej mocy, SN12E2 radzi sobie zarówno z dekodowaniem materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości jak i typowej pracy biurowej, która uprzyjemniają klawisze w układzie chiclet. Urządzenie może pracować przez siedem godzin bez doładowania jego baterii.

Zobacz również:

  • Zostań Największym fanem Domu z papieru! Niezwykły konkurs Netflixa
  • MacBook Air 2021/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [10.09.2021]
Tydzień z Hannspree 01.10.2010

Hansbook B12

Największą i jedną z najbardziej interesujących nowości w ofercie Hannspree jest tablet z dotykowym ekranem, zaprezentowany na targach IFA 2010. Urządzenie nazwane Hannssmart posiada ekran o przekątnej 10". Reaguje on i pozwala sterować funkcjami tabletu za pomocą dotyku kilku palców - tzw. multitouch. Tablet pracuje w oparciu o system operacyjny Android w wersji 2.2, którego interfejs został dopasowany do rozmiaru wyświetlacza urządzenia. Kolejną atrakcyjną cechą tego sprzętu jest platforma Nvidia Tegra 2. Dzięki niej obejrzymy filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) i pogramy w zaawansowane, trójwymiarowe gry. Dzięki wyjściu HDMI możemy natomiast podłączyć urządzenie chociażby do telewizora i wykorzystać je przy pokazywaniu plików multimedialnych albo po prostu zamienić tablet w centrum domowej rozrywki. Jak zwykle w przypadku urządzeń Hannspree, firma zadbała o właściwą relację cena/jakość urządzenia. Za tablet zapłacimy 399 euro.

Tydzień z Hannspree 01.10.2010

Produkty Hannspree zdobywają nagrody branżowe

Na łamach IDG.pl można porozmawiać z ekspertem firmy, na interesujące nas tematy z zakresu elektroniki użytkowej.

Przypominamy także o konkursie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak netbook, telewizor i monitor.