Tydzień z Hannspree - 27.09.2010

HannStar, właściciel założonej w roku 2004 firmy Hannspree, to obecnie siódmy największy producent matryc TFT na świecie, a zarazem jeden z największych dostawców elektroniki użytkowej w Europie. Firma działa również w Polsce.

Hannspree specjalizuje się w produkcji telewizorów LCD, monitorów, notebooków i ramek cyfrowych. Producent chce podbić przynajmniej 2% rynku w Europie Centralnej i Wschodniej. W tym celu powstała rozbudowana sieć dystrybucji - w Polsce partnerami handlowymi Hannspree są ABC Data i Megabajt. Klienci detaliczni mogą kupić produkty Hannspree w sklepie internetowym www.hannspree.pl. Można w nim znaleźć produkty pod dwiema markami: HannsG (monitory) i Hannspree (telewizory, ramki cyfrowe, notebooki, tablety). Produkty Hannspree można tez znaleźć w ekskluzywnych salonach firmowych - tzw. Flag-shopach, które od wielu lat zakładane są w na całym świecie, np. w Nowym Jorku czy w Pradze.

Tydzień z Hannspree - 27.09.2010

Jeden z Flag-shopów Hannspree

Mimo stosunkowo krótkiej obecności na polskim rynku , sprzęt Hannspree już zdążył zdobyć uznanie przedstawicieli branżowych mediów. Magazyny Komputer Świat i PC World Komputer nagradzały cyfrowe ramki firmy za najlepszy stosunek ceny do jakości. Nagrody i wyróżnienia zdobyły także monitor i notebook tego producenta.

Tydzień z Hannspree - 27.09.2010

Hannspree sponsorem SBK

Hannspree podkreśla, że swych klientów stara się połączyć uczuciowo z nabywanymi przez nich urządzeniami. Przy projektowaniu nowości sprzętowych, przedstawiciele firmy szukają inspiracji w świecie mody, muzyki, sportu czy kultury popularnej. Przejawem takiej polityki są kontrakty, które firma podpisała ze "światem wielkiego sportu". Od kilku lat Hannspree jest sponsorem strategicznym SBK (Superbike). Takimi samymi umowami firma związała się też z Bundesligą czy amerykańską liga NBA.

Na tegorocznych targach IFA, Hannspree pokazało wiele nowych produktów, wśród których znaleźć można między innymi tablet z system Android działający w oparciu o platformę Tegra 2, dotykowy monitor bezprzewodowy, telewizory 3D czy 55" telewizory w oryginalnych obudowach Hannsapple i Hannssoccer.

Na łamach IDG.pl można porozmawiać z ekspertem firmy, na interesujące nas tematy z zakresu elektroniki użytkowej.

Przypominamy także o konkursie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak netbook, telewizor i monitor.