Tydzień z Hannspree - 29.09.2010

Pozostając w zgodzie z najnowszymi trendami, firma Hannspree prezentuje monitory, w których ograniczono liczbę lamp podświetlających matrycę lub wymieniono świetlówki na diody LED. Dzięki temu urządzenia te są nie tylko energooszczędne, ale też przyjazne środowisku - przy ich produkcji nie używa się dużej ilości metali ciężkich.

Tydzień z Hannspree - 29.09.2010

Monitor HannsG z serii HL

Takimi urządzeniami są chociażby monitory HannsG (oddział Hannspree) z serii HL, które pokazano światu na targach IFA w Berlinie. Urządzenia podświetlane są diodami LED, co pozwoliło nie tylko lepiej odwzorowywać barwy na ekranie, ale i sprawić, że zużywa ono niewielką ilość energii elektrycznej. 23" wyświetlacz maksymalnie zużywa tylko 27W. Monitory z tej serii charakteryzują się też elegancką, smukłą obudową.

Tydzień z Hannspree - 29.09.2010

Monitor HannsG z serii HZ

Urządzenia z linii HZ charakteryzują się natomiast szybkimi matrycami (czas reakcji do 2 ms.), szerokim kątem widzenia (nawet ponad 170 stopni) czy kontrastem 15000:1. Podobnie jak modele z linii HL, tak i opisywane monitory są energooszczędne. 28" model pobiera jej maksymalnie 98W.

Zobacz również:

  • Lenovo ThinkStation P620 & ThinkVision P27h-20 – wymarzony zestaw dla profesjonalnych użytkowników
Tydzień z Hannspree - 29.09.2010

Monitor HannsG z serii HA

Mniej wymagający użytkownik powinien natomiast przyjrzeć się rodzinom HA i HH. W ich przypadku czas reakcji matrycy ograniczono do 5 ms. a jej powierzchnię pokryto powłoką antyrefleksyjną. I te urządzenia charakteryzują się zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Pozostając w zgodzie z misją firmy, jej produkty mogą też pochwalić się oryginalnym wzornictwem - na pewno będą atrakcyjną ozdobą pokoju dziennego czy biurka w pracowni.

Tydzień z Hannspree - 29.09.2010

Monitor HannsG z serii HH

Trzeba też podkreślić, że dzięki posiadaniu własnych fabryk produkujących matryce ciekłokrystaliczne, Hannspree jest w stanie zaoferować swym klientom produkty o świetnej relacji ceny do jakości. W tej kategorii były już one nagradzane przez rodzime serwisy internetowe i czasopisma zajmujące się branżą IT.

Na łamach IDG.pl można porozmawiać z ekspertem firmy, na interesujące nas tematy z zakresu elektroniki użytkowej.

Przypominamy także o konkursie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak netbook, telewizor i monitor.