Tygrys uciekł z klatki

Niecodzienną niespodziankę otrzymali użytkownicy komputerów Apple, którzy wcześniej zamówili nowy system MacOS 10.4 o nawie kodowej Tiger. Mimo, że do oficjalnej premiery pozostały cztery dni, to wielu z nich otrzymało już kopię nowego, dawno oczekiwanego systemu.

PCMall, MacMall i ClubMac wysłały kopie systemu do klientów, którzy złożyli wcześniejsze zamówienia. PCMall szybko się zreflektował i wycofał się z rozsyłania, jednak tak czy inaczej spora rzesza szczęśliwych użytkowników może się cieszyć nowym systemem kilka dni przed premierą. Mówi się, że wcześniejsze kopie nie będą miały wsparcia technicznego ze strony Apple'a, a klienci będą musieli zwrócić otrzymane paczki i dostaną nowy system w przyszłym tygodniu. Aczkolwiek nie wiadomo, jak miały by być rozróżniane "wcześniejsze" i "późniejsze" - już w pełni oficjalne - kopie, w całym tym zamieszaniu brzmi to bardziej jak bluff.

Nowy Mac OS Apple'a wyprzedził system konkurenta - Microsoft Longhorn - o przynajmniej rok. Jak na razie premiera tego drugiego jest zapowiadana na lato przyszłego roku, ale patrząc na ostatnie 'poślizgi' u giganta z Redmont, to może się to jeszcze opóźnić.

Tymczasem w internecie pojawiły się już pierwsze pirackie wersje nowego Mac OS.


Zobacz również