Tyle możliwości za takie pieniądze? Creative Zen Air to słuchawki, które trzeba mieć

Nowe słuchawki Creative to uniwersalne akcesorium, które łączy szeroką funkcjonalność z niewygórowaną ceną.

Fot. Creative

Każdy kojarzy firmę Creative z różnego rodzaju peryferiów komputerowych - swego czasu karty SoundBlaster znajdowały się w praktycznie każdym komputerze. Jednak nie jest to jedyny segment, w którym firma świetnie sobie radzi. W tym roku producent zaprezentował swoje kolejne słuchawki bezprzewodowe i jest to bardzo interesująca propozycja.

Creative Zen Air to słuchawki, w których producent postawił na uniwersalność i dostępność wszystkich potrzebnych (i bardzo wygodnych) funkcji. Mamy więc tutaj najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak dobra jakość dźwięku czy długi czas działania na baterii, ale też kilka interesujących dodatków. Nie mogło zabraknąć aktywnej redukcji szumów oraz trybu otoczenia, ale Creative wprowadził także technologię wirtualizacji dźwięku Super X-FI, dzięki której poczujemy się jak na koncercie na żywo. Do tego ładowanie bezprzewodowe, sterowanie dotykowe i oczywiście przystępna cena.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Creative Pebble Pro - świetne, małe głośniki z kilkoma asami w rękawie
creative zen air przetwornik

Fot. Creative

Słuchawki Creative zostały wyposażone w 10 mm przetworniki neodymowe, dzięki czemu dźwięk produkowany przez słuchawki będzie wyraźny i szczegółowy, ale nie pominie też tonów najniższych czy wysokich. Dzięki łączności Bluetooth 5.0 oraz kodekom AAC oraz SBC nie będziemy musieli się martwić ani o opóźnienia w połączeniu z telefonem, ani o kompresję ulubionych utworów.

Jednak to nie wszystko. Creative wyposażyło swoje nowe słuchawki technologię Super X-Fi Ready. Jest to wirtualny dźwięk przestrzenny, który ma odwzorowywać odczucia płynące ze słuchania muzyki na wielogłośnikowych systemach. Dzięki temu możemy mieć rozbudowany system audio zawsze przy sobie. Ten dźwięk przestrzenny uzyskamy na lokalnie przechowywanych plikach dzięki specjalnej aplikacji SXFI, która jest jednocześnie zaawansowanym odtwarzaczem muzycznym.

creative zen air anc, tryb ambient

Fot. Creative

Komfort korzystania ze słuchawek to nie tylko ich jakość dźwięku, ale też dodatkowe funkcje ułatwiające codzienną eksploatację. Model Zen Air jest po brzegi wypełniony rozwiązaniami, dzięki którym słuchanie muzyki będzie samą przyjemnością.

  • Tryb Otoczenia oraz Aktywna Redukcja Szumów - Tryb Otoczenia to sposób na to, aby zachować świadomość wydarzeń wokół siebie bez konieczności wyjmowania słuchawek z uszu. Po jego włączeniu zewnętrzne mikrofony wyłapią dźwięki z zewnątrz i przekażą je prosto do nas. Z kolei, jeśli potrzebujemy chwili ciszy i oderwania się od zewnętrznego świata, aktywna redukcja szumów pomoże nam w zniwelowaniu dźwięków otoczenia i skupienia się tylko na muzyce.
  • System czterech mikrofonów zewnętrznych - Creative Zen Air są wyposażone w cztery zewnętrzne mikrofony, po dwa w każdej ze słuchawek. Są one odpowiedzialne za ulepszanie kilku ważnych funkcji. Po pierwsze, dzięki takiej konfiguracji możemy być pewni, że nasz głos podczas rozmów będzie łatwo słyszalny i krystalicznie czysty, umożliwia to też komunikację z asystentami głosowymi. Ponadto wszystkie cztery mikrofony wspomagają systemy ANC i Trybu Otoczenia, dzięki czemu są one w stanie działać jeszcze bardziej precyzyjnie.
  • Sterowanie dotykowe - dzięki sterowaniu dotykiem, słuchawki Zen Air są bardzo responsywne i pozwalają na szybki dostęp do wielu funkcji. Za pomocą kilku dotknięć mamy dostęp do sterowania głośnością oraz odtwarzaną muzyka, możemy odbierać czy przerywać połączenia, a nawet wywołać asystenta głosowego. Słuchawki mają też certyfikat odporności na wodę IPX4. Dzięki niemu możemy być pewni, że nawet korzystanie z nich podczas lekkiej mżawki czy też w czasie intensywnych ćwiczeń na siłowni nie wpłynie negatywnie na żywotność urządzenia.
  • Długi czas działania na baterii i ładowanie bezprzewodowe QI - trudno wyobrazić sobie wygodne korzystanie ze słuchawek, które trzeba cały czas doładowywać. Ze względu na to Creative wyposażyło Zen Air w sporą wewnętrzna baterię, która umożliwia słuchanie muzyki aż przez 6 godzin. Mimo bardzo kompaktowego etui ładującego, firmie udało się wyposażyć je w ogniwo zapewniające dodatkowe 12 h działania, dzięki czemu łącznie sprzęt zapewni nam nawet 18 h muzyki. Co więcej, ładowanie nie musi wcale odbywać się przez dołączony kabel USB-C. Creative Zen Air jest kompatybilne z ładowaniem bezprzewodowym w standardzie QI, dzięki czemu możemy uzupełnić baterię także w ten sposób.
creative zen air specyfikacja

Fot. Creative

Słuchawki Creative Zen Air kosztują jedynie 219 zł i już teraz możemy je kupić w polskich sklepach, jak i na stronie producenta creative.com. Więcej ofert od różnych sprzedawców przedstawiamy w ramce poniżej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: