"Tyle ważnych osobistości nie powinno lecieć jednym samolotem..."

W katastrofie prezydenckiego samolotu TU-154 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Wśród nich był prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką.

Zobacz też: Katastrofa prezydenckiego samolotu. Prezydent nie żyje. 96 osób zginęło.

Na pokładzie Tupolewa byli także pracownicy kancelarii prezydenta, posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele najważniejszych urzędów w kraju. Praca wielu instytucji zostanie zapewne sparaliżowana do czasu ponownego obsadzenia kluczowych stanowisk. Czy to na pewno dobry pomysł, aby ważni urzędnicy państwowi podróżowali razem jednym samolotem?

Wyniki sondy z godziny 15:00

Wyniki sondy z godziny 15:00

Kwestia bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie w kontekście ich podróży jest tematem niezwykle istotnym. W tragedii, która wydarzyła się dzisiaj w Rosji, zginęło wielu kluczowych polityków i wybitnych osobistości.

Zapytaliśmy naszych czytelników co sądzą o procedurach bezpieczeństwa dotyczących VIP-ów w Polsce. Na chwilę obecną zdecydowana większość uważa, że są nieprawidłowe, i że sytuacja jaka miała miejsce dzisiaj nie powinna się zdarzyć. Jedynie 18% czytelników twierdzi, że ochrona VIP-ów jest wystarczająca a takim tragediom czasami po prostu nie da się zapobiec.

Sonda jest nadal aktywna. Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na ten temat i oddania swojego głosu.