Tylko dla profesjonalistów

Oracle ogłasza utworzenie sieciowego serwisu, który umożliwi łatwe nawiązanie kontaktów między ekspertami od baz danych a firmami poszukującymi wykwalifikowanych informatyków.

Firma Oracle zapowiedziała otwarcie OTN-Xchange, serwisu, który umożliwi kontakty i wymianę informacji między informatykami i firmami. Jak twierdzi Rene Bonvanie z Oracle, nowy serwis pozwoli informatykom sprzedawać swój techniczny "know-how" oraz wyszukiwać informacje na temat ofert pracy związanych z używaniem technologii firmy Oracle. Pierwsza transakcja za pomocą OTN-Xchange ma zostać zawarta 15 września.

Jak twierdzą przedstawiciele Oracle, serwis umożliwi łatwe skontaktowanie informatyka np. z Chin ze zleceniodawcą w Stanach Zjednoczonych. OTN-Xchange umożliwi także przeprowadzenie dyskusji nad projektem i przesłanie efektów grupowej pracy przez Internet. Jeśli strony będą używały serwisu tylko jako "miejsca spotkań" w Sieci, nie będą musiały dokonywać żadnych opłat, inne usługi mają natomiast być płatne.

Firma Oracle prowadzi rozmowy z agencjami zajmującymi się rekrutacją personelu informatycznego - m.in. Devolopers.net, Nicu.com, Opus360, SkillsVillage i WorkExchange. Korzystający z serwisu będą mieli dostęp do listy przedsiębiorstw poszukujących osób do pracy na zlecenie i na pełny etat. W witrynie OTN (Oracle Technology Network) mają zostać udostępnione również publikacje elektroniczne, a informatycy będą mogli przeglądać, kupować i pobierać materiały w formie elektronicznej, m.in. przy użyciu standardowych przeglądarek internetowych. Serwis OTN-Xchange będzie po angielsku, Oracle planuje uruchomienie również japońskiej wersji witryny.

Obecnie z przeznaczonych dla profesjonalistów witryn OTN korzysta prawie milion zarejestrowanych użytkowników. W tej chwili jest na świecie 30 000 informatyków, którzy zdobyli certyfikaty firmy Oracle, a ich liczba wzrasta o około 1500 miesięcznie.


Zobacz również