Tylko razem

Adobe InCopy 2.0, profesjonalny edytor tekstu dla autorów, redaktorów i grafików, jest już dostępny, ale tylko jako moduł ściśle zintegrowany z pakietem Adobe InDesign.

Adobe InCopy 2.0, profesjonalny edytor tekstu dla autorów, redaktorów i grafików, jest już dostępny, ale tylko jako moduł ściśle zintegrowany z pakietem Adobe InDesign.

Oferując typografię najwyższej jakości, pozwala uprościć przebieg i zarządzanie procesem edycyjnym. Dzięki obsłudze XML można używać go jako edytora intermedialnego. Ma rozbudowane narzędzia edycyjne (np. dynamiczne sprawdzanie pisowni) oraz ulepszony interfejs, co sprawia, że użytkownicy mogą jednocześnie pracować nad tym samym tekstem w różnych trybach podglądu, m.in. w wielodostępnych systemach wydawniczych.

Wraz z InDesign 2.0, InCopy 2.0 tworzy zintegrowane rozwiązanie, które ułatwia współpracę redaktorów z grafikami-projektantami. Można równocześnie korzystać z widoku szpalty i kolumny (układu strony). Autorzy widzą tekst złożony w InDesign, a jednocześnie mogą go swobodnie redagować w nowym trybie pełnotekstowym. InCopy i InDesign zapewniają doskonałą typografię poprzez wspólny mechanizm łamania akapitów, przyspieszający projektowanie makiet.

Nowe elementy interfejsu to m.in. dynamiczne sprawdzanie pisowni, wbudowany słownik wyrazów bliskoznacznych, szybkie zastępowanie tekstu oraz funkcje tworzenia tabel. Korzystając z funkcji notatek zagnieżdżonych, można wprowadzać do tekstu adnotacje i komentarze.

Funkcje XML programu InCopy upraszczają tworzenie makiety i jej edycji, a tym samym opracowywania publikacji intermedialnych.

Użytkownicy mogą teraz tworzyć, importować, edytować i eksportować teksty w formacie XML. Programy InCopy i InDesign wykorzystują ponadto identyczną strukturę XML, dzięki czemu można bez problemu importować do InDesign teksty utworzone za pomocą InCopy.

Rodzaj edytor tekstów

Informacje Adobe Systems Inc, www.adobe.com