Tysiąc serwerów w jednym

IBM przedstawia nową, innowacyjną linię serwerów przeznaczonych do obsługi e-biznesu.

Firma IBM zaprezentowała nową - i jak twierdzą jej przedstawiciele - rewolucyjną linię serwerów. Pierwszym modelem z serii będzie serwer z900, dedykowany do obsługi e-biznesu. Jak sugeruje producent, z900 jest jedynym serwerem zdolnym dynamicznie regulować obciążenie pracy serwera i sieci zgodnie z priorytetami nadanymi przez użytkownika. Nowy produkt IBM pozwala także na pracę tysiąca wirtualnych serwerów w ramach jednej maszyny i automatyczne zarządzenie zasobami dla potrzeb poszczególnych aplikacji.

Sercem z900 jest wieloukładowy moduł MCM (multichip module). IBM reklamuje układ jako najbardziej zaawansowany i "upakowany" procesor na świecie. Przy wymiarach wynoszących niecałe 13 x 13 x 0,64 cm zawiera on 35 układów scalonych zamontowanych na 101 warstwach szkła ceramicznego. Moduł wykorzystuje najnowszą technologię miedzianą IBM i zawiera 2,5 mld tranzystorów.

Ze względu na możliwość uruchomienia tysięcy wirtualnych serwerów na z900, platforma ta ma być znakomitym wyborem dla dostawców internetowych i firm działających jako ASP (Application Service Providers), które w przeszłości do świadczenia usług wymagały dużej liczby serwerów. IBM eServer zSeries 900 będzie dostępny od 18 grudnia 2000 r.

Więcej informacji: www.ibm.pl


Zobacz również