Tysiąc testów FCE

Firma SuperMemo World wprowadziła na rynek nowy program edukacyjny - Testy przygotowujące do egzaminu FCE, w skrócie SuperMemo FCE (First Certificate in English). FCE to najpopularniejszy obecnie certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego.

Firma SuperMemo World wprowadziła na rynek nowy program edukacyjny - Testy przygotowujące do egzaminu FCE, w skrócie SuperMemo FCE (First Certificate in English). FCE to najpopularniejszy obecnie certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego.

W Polsce egzamin taki jest organizowany przez British Council i zawsze składa się z pięciu części: Reading, Writing, Use of English, Listeninig i Speaking. Test przeznaczony jest nie tylko dla osób, które uczestniczyły w kursie przygotowawczym lub uczyły się same, ale także dla tych, którzy chcą się zapoznać z zasadami egzaminu i/lub sprawdzić swój poziom przygotowania. Program składa się z ćwiczeń oraz dwóch symulacji zawierających ponad 1000 zadań ze wszystkich 5 części FCE w takim układzie jak na prawdziwym egzaminie. Po przeprowadzeniu symulacji program ocenia umiejętności ucznia w takich samych jak na egzaminie kategoriach. Są to: test wyboru, uzupełnianie tekstu z lukami, wskazywanie właściwych elementów na obrazkach, poprawne układanie różnych elementów na stronie oraz ilustrowane przykładami ćwiczenia wymagające udzielania odpowiedzi. Do większości ćwiczeń dograny jest głos lektora, co bardzo pomaga w nauce poprawnej wymowy, intonacji i akcentowania słów w częściach Listening i Speaking egzaminu FCE. Program jest łatwy w obsłudze, gdyż korzysta ze znakomitej metody utrwalania wiedzy opracowanej przez SuperMemo. Autorzy pomyśleli także o ambitnych użytkownikach: program SuperMemo FCE pozwala na modyfikowanie dostępnych kursów oraz tworzenie nowych baz danych, które można potem wykorzystać do nauki.

Z programu może korzystać jednocześnie wiele osób, bo wyniki i poziom wiedzy użytkownika można zapisać w oddzielnych bazach. Aby uprzyjemnić naukę, co pewien czas pojawiają się żarty i ciekawe informacje związane z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. Jak zapewniają autorzy programu, regularna praca umożliwia opanowanie nawet 3 tysięcy słów w ciągu miesiąca. Już 10-15 minut pracy dziennie daje rezultaty. Jest to możliwe właśnie dzięki metodzie nauczania, której podstawą jest regularność i systematyczność oraz częste powtarzanie. Brak systematyczności w nauce to jedna z bolączek osób uczących się języków obcych. Zorganizowanie nauki można wobec tego śmiało powierzyć aplikacji SuperMemo, co na pewno przyniesie znakomite efekty.

Informacje SuperMemo World

tel. (061) 8736260

www.supermemo.pl