Tytus kontratakuje – kultowy bohater Papcia Chmiela w grze komputerowej

Firma Play zapowiada rychłe wydanie nowej, oryginalnej gry opartej na kultowym komiksie PRL-u o przygodach 'Tytusa, Romka i A'Tomka'. Wydawca zdradza nieco informacji na temat opracowywanego produktu oraz prezentuje pierwsze zrzuty ekranowe z jego wczesnej wersji. Co ciekawe, omawiana gra nie będzie jedynym tytułem z Tytusem w roli głównej - w przygotowaniu, znajduje się już bowiem, kilka innych produkcji osadzonych w świecie stworzonym przez Papcia Chmiela.

Doświadczona w eksploatowaniu kultowych ikon i symboli minionej epoki (gry: 'Maluch Racer', 'Syrenka Racer' itd.) firma Play, tym razem postanowiła przenieść na ekrany monitorów kultowy komiks o przygodach leciwego już Tytusa. Wymyślony przez Papcia Chmiela bohater po raz pierwszy pojawił się 22 października 1957 roku w Świecie Młodych, gdzie czarno-biały komiks o przygodach Tytusa, był publikowany przez kolejne dziesięć lat. W 1966 roku, pojawia się pierwsza kolorowa książeczka z popularnym już wtedy bohaterem - do dnia dzisiejszego wydano 26 części przygód Tytusa, które w sumie sprzedano w ponad 10 milionach egzemplarzy!

Nienazwana jeszcze gra o przygodach Tytusa, powstaje we współpracy z autorem komiksu - Papciem Chmielem. Fani serii mogą być więc pewni tego, że odnajdą w niej specyficzny klimat, z którego słyną jego produkcje. Wydawca nie zdradza, na razie, zbyt wielu szczegółów na temat produkowanej gry. Dowiedzieliśmy się, że będzie to przygodowa gra akcji ('action-adventure'), w której dominującą rolę będzie odgrywała zręczność. Nie zabraknie w niej jednak także, charakterystycznych dla gier przygodowych logicznych zadań i zagadek, które zmuszą graczy do 'wysilania szarych komórek'.

Na temat fabuły gry wiemy tylko tyle, że nie będzie adaptacją żadnej z dotychczasowych produkcji Papcia Chmiela. Będzie to całkowicie nowa historia, ale utrzymana w realiach świata Tytusa, w której nie zabraknie charakterystycznego dla serii humoru. Od strony technologicznej wysoką jakość produkcji mają zapewnić doświadczeni w pracach nad realizacją dużych, polskich gier programiści. Firma Play zdradziła również, że trwają już prace nad innymi produkcjami o przygodach w Tytusa. Więcej informacji wydawca zapowiada już wkrótce.


Zobacz również