U-Book - laptop z dwoma ekranami pojawi się na CES 2012

Nowy producent NajmTek planuje zaprezentować laptopa z dwoma ekranami na targach CES 2012. Będzie to urządzenie podobne do Acera Iconia Touchbook, w którym fizyczną klawiaturę zastąpiono dotykowym wyświetlaczem.

NajmTek U-Book

Oficjalna strona prezentująca U-Booka pokazuje, że urządzenie to będzie obsługiwało różne języki z ich układami klawiatury oraz specjalnymi znakami, a także pozwoli na szybką zmianę między nimi. Umożliwi to pisanie np. cyrylicą i natychmiastową zmianę języka na chiński, japoński polski lub dowolny inny.

Większości użytkowników bardziej przypadnie do gustu inna możliwość U-Booka. Chodzi o tworzenie i zapisywanie własnych układów klawiatury. Można będzie zmieniać układ klawiszy, tworzyć klawisze skrótów oraz dobierać ich rozmiary i kolory. To ciekawa nowość, której nie było w Acerze Iconia Touchbook ani Toshibie Libretto, które już wcześniej oferowały ekran dotykowy zamiast klawiatury.

Poza tymi nowinkami U-Book wygląda jak zwykły laptop. Na razie NajmTek prezentuje na swojej stronie tylko projekty nowego urządzenia i nieco szczegółów na temat jego specyfikacji. Wyposażany będzie w dwurdzeniowy lub czterordzeniowy procesor Intela, 250 lub 500 GB dysk twardy, kartę graficzną Nvidii, porty USB, ethernet, HDMI, czytnik kart pamięci, oraz kamerkę internetową HD.

Więcej detali na temat U-Booka pojawi się na targach CES 2012. Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi testami notebooków i tabletów.