U6S - wydajny "maluch" Asusa

Już wkrótce w sprzedaży pojawi się nowy notebook Asusa - model U6S. Nowość, która należy do klasy komputerów "ultra przenośnych", wyróżnia się dużą wydajnością - oferuje użytkownikowi między innymi 2,2-gigahercowy dwurdzeniowy procesor Intela, układ graficzny GeForce 8400M G oraz moduł HSDPA.

Asus U6S wyposażony został w 12,1-calowy wyświetlacz LCD korzystający z podświetlenia diodami LED (jego rozdzielczość - 1280 x 800 pikseli) i współpracujący z kartą graficzną GeForce 8400M G dysponującą 128 MB pamięci. Jednostką centralną jest procesor Intel Core 2 Duo T7500 (2,2 GHz) komunikujący się z 2 GB pamięci RAM oraz 250 gigabajtowym dyskiem twardym (5400 obrotów na minutę). Za odczyt płyt odpowiada nagrywarka DVD, natomiast za połączenie z Internetem - moduł HSDPA, WLAN (802.11 a/b/g/n) oraz Gigabit Ethernet.

U6S - wydajny "maluch" Asusa

Asus U6S

Użytkownik ma też możliwość skorzystania z technologii Bluetooth oraz (gdy przyjdzie mu chęć na obejrzenie filmu na większym ekranie) z wyjścia HDMI. Producent pokusił się również o wbudowanie w niewielką obudowę notebooka czterech portów USB 2.0, czytnika kart pamięci (8 w 1), slotu ExpressCard oraz wyjść - VGA i SPDIF. Warto też wspomnieć o kamerce internetowej z funkcją rozpoznawania twarzy oraz zabezpieczeniu dostępu do naszych danych przy wykorzystaniu czytnika linii papilarnych oraz układu zabezpieczającego TPM (Trusted Platform Module). Zastosowany akumulator powinien zapewnić do pięciu godzin pracy, natomiast preinstalowany system to Windows Vista Home Premium.

Asus U6S trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Jego cena to 1999 euro.

Strona producenta.