U880 - muzyczna komórka LG

Koncern LG wprowadził do swojej oferty nowy składany telefon komórkowy - model LG-U880. Urządzenie wyróżnia się tym, że jest wyjątkowo cienkie (złożony telefon ma tylko 18,2 mm) i może pełnić funkcję przenośnego odtwarzacza plików MP3.

LG-U880 - muzyczna komórka

LG-U880 - muzyczna komórka

Obsługę aplikacji do odtwarzania plików audio (na liście obsługiwanych formatów znalazły się m.in. pliki MP3, AAC oraz WAV) ułatwiają umieszczone na obudowie telefonu przyciski Stop/Play/Next/Previous. Dzięki nim użytkownik nie musi otwierać telefonu za każdym razem, gdy będzie chciał skorzystać z którejś z funkcji odtwarzacza audio. LG-U880 ma również wbudowane stereofoniczne głośniki (oczywiście, możliwe jest także podłączenie słuchawek).

Telefon ma wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 1,3 megapiksela, dwa kolorowe wyświetlacze (o przekątnych 2 i 1,17"), 75 MB wbudowanej pamięci oraz port, umożliwiający korzystanie z kart pamięci Transflash (czyli Micro SD). Urządzenie wyposażono również w możliwość korzystania z protokołu Bluetooth. LG-U880 przystosowany jest do pracy w sieciach 3G.

Najnowsza komórka LG mierzy 98,8 x 49 x 18,2 mm i waży 99 gram. Wbudowana bateria wystarcza na 244 minuty rozmów i 300 godzin czuwania.

Urządzenie będzie dostępne w Europie od połowy listopada 2005 r.


Zobacz również