UE chce wieść prym w "Web 3.0"

Europejska komisarz do spraw telekomunikacji, Viviane Reding, ma bardzo ambitne plany co do przyszłego znaczenia Unii Europejskiej na rynku nowych technologii. Co więcej, ostatnio zyskała nawet uznanie Vinta Cerfa, jednego z twórców Internetu.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez komisję europejską, Unia musi się szczególnie przygotować do "nowej rewolucji" w przemyśle informatycznym.

Obecnie istnieje bardzo wiele zjawisk jakie prowadzą do powstania Internetu 3.0. Są nimi, między innymi, stale zwiększająca się popularność serwisów społecznościowych oraz rozwój firm zajmujących się biznesem online.

Wnioski z raportu są jednoznaczne. Europa powinna zająć się rozbudową wielu sieci telekomunikacyjnych, które konkurowałyby ze sobą w bardzo aktywny sposób.

Vint Ceft, jeden z twórców Internetu, przyznaje że rozwiązania i wnioski wynikające z raportu opublikowanego przez Komisję Europejską są prawidłowe. Jego zdaniem, postawienie na otwarte standardy i sieci bezprzewodowe to bardzo dobry kierunek. Jednocześnie Ceft podkreślił, że nie sądzi by Unia Europejska stała się liderem na tym rynku - Europa jest w stanie utrzymać dystans do innych kontynentów, ale na pewno ich nie prześcignie.


Zobacz również