UEFA EURO 2020 w Fortnite - jak dołączyć i co można wygrać

Tego lata doświadczymy wielu wspaniałych sportowych emocji. Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy, a Epic Games wraz z UEFA przygotowali dla graczy specjalny turniej.

Już za kilka dni oficjalnie startują Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn. Epic Games wraz z UEFA organizują z tej okazji specjalny turniej dla graczy Fortnite. Obie organizacje chcą wypełnić lukę pomiędzy fanami sportu oraz elektronicznej rozrywki. Dyrektor marketingu UEFA Guy-Laurent Epstein powiedział:

Tego lata do UEFA EURO 2020 przyciągnie ogromna publiczność, więc wydawało się naturalne, że miliony graczy Fortnite również będą w tym uczestniczyć. Gry wideo są ważną częścią wyborów młodszego pokolenia w zakresie rozrywki, a współpraca z Fortnite zapewnia, że ​​nadal angażujemy tych odbiorców w nasze zawody.

Puchar UEFA EURO 2020 w Fortnite odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca (środa i czwartek). W ciągu dwóch dni kwalifikujący się gracze Fortnite z całego świata, będą mogli rywalizować w dwóch rundach, w których będą mieli możliwość zdobycia cennych punktów. Najlepsi gracze powalczą o nagrody pieniężne, a także nagrody w grze.

Podobnie jak w przypadku innych pucharów Fortnite, gracze będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, po prostu wybierając odpowiedni tryb, gdy stanie się dostępny 16 czerwca.

Zobacz także: Fortnite - zwiastun fabularny 7 sezonu i mapa dostępne