UFO: Alien Invasion - godny następca X-Com !

Coś dla entuzjastów starej, dobrej serii X-COM - druga wersja demonstracyjna, ciekawej turowej strategii zainspirowanej tą kultową już serią. 'UFO: Alien Invasion' to open source'owy projekt tworzony na zmodyfikowanym silniku Quake'a II, który już niebawem ma być udostępniony w całości w Sieci. Demo zawiera jedną kampanię składającą się z pięciu misji.

UFO: Alien Invasion

UFO: Alien Invasion

Gra 'UFO: Alien Invasion' miała zostać udostępniona w całości jeszcze przed końcem minionego roku. Jej twórcy nie zdołali jednak skończyć gry na czas, więc w ramach rekompensaty za opóźnienie jej premiery, postanowili udostępnić nowe, rozbudowane demo gry. W porównaniu do poprzedniej wersji demonstracyjnej, nowa edycja została wzbogacona m.in. o kolejne efekty dźwiękowe i nowe rodzaje broni.

UFO: Alien Invasion

UFO: Alien Invasion

Jak już wcześniej wspomniałem 'UFO: Alien Invasion' to turowa strategia, inspirowana starą serią popularnych strategii turowych X-COM. Gra nie ma nic wspólnego z wydawanymi obecnie przez Cenegę nowymi edycjami - 'UFO: Aftermatch' i 'UFO: Aftershock' , i ponieważ jest to produkt 'open source'owy' - będzie udostępniona w Sieci do pobrania za darmo!

UFO: Alien Invasion

UFO: Alien Invasion

Podobnie jak w oryginalnej edycji gry, podczas rozgrywki w 'UFO: Alien Invasion' dowodzimy niewielkim oddziałem specjalnym, powołanym do zwalczania atakujących Ziemię obcych. Przed każdą misją gracz dobiera sobie najlepszych do danego zadania żołnierzy i wyposaża ich w odpowiednią broń. To jak nasi żołnierze zostaną wyposażeni zależy przede wszystkim od stopnia naszej zamożności i osiągniętego poziomu technologicznego. W trakcie kampanii gracz może bowiem prowadzić badania i zdobywać dostęp do nowych, bardziej zawansowanych rodzajów broni - zarówno opartych na technologii ziemian, jak i obcych. Stan naszego konta zależy od efektów osiąganych podczas wykonywania poszczególnych misji, w których nie tylko należy wybić wszystkich obcych, ale również chronić ludność cywilną.

UFO: Alien Invasion

UFO: Alien Invasion

'UFO: Alien Invasion' pozwala na prowadzenie walk również kilku graczom jednocześnie - znajdziemy tu tryb dla dwóch graczy (jeden dowodzi oddziałem ziemian, a drugi obcych) i zespołowy, w którym rywalizować może maksymalnie sześciu graczy (każdy dowodzi własnym oddziałem).

Więcej informacji

Plik do pobrania:

UFO: Alien Invasion Xmas Demo

UFO: Alien Invasion Tech Demo


Zobacz również