UMAX AstraPix XS1

W prawie płaskiej obudowie aparatu zamontowano dwumilionowy przetwornik CCD oraz odtwarzacz plików MP3.

W prawie płaskiej obudowie aparatu zamontowano dwumilionowy przetwornik CCD oraz odtwarzacz plików MP3.

Aparat stylistyką przypomina Casio Exilim EX-S20. W metalowej obudowie zamontowano 1,6-calowy monitor LCD. Urządzenie wyposażono również w wizjer optyczny, w którym niestety nie zaznaczono granic kadru, co utrudnia kompozycję.

Korpus aparatu ma tylko 1,5 cm grubości, jednak nie na całej powierzchni; przy obiektywie grubość wzrasta do 2,4 cm. Optyka AstraPix nie została w żaden sposób zabezpieczona przed zniszczeniem - nie zastosowano mechanizmu automatycznego zasłaniania obiektywu. Nie ma także zdejmowanej ręcznie zaślepki.

Mały aparat, małe możliwości

UMAX AstraPix XS1

UMAX AstraPix XS1

Użytkownik może ustawić wielkość zdjęć oraz stopień kompresji JPEG. Istnieje możliwość interpolacji zdjęcia do 3 milionów pikseli oraz wprowadzenia korekcji naświetlania (funkcja kompensacji ekspozycji). Umax rejestruje obraz przy automatycznym balansie bieli. Może też ustawić 4 typowe profile oświetlenia. I to prawie wszystko, na co masz wpływ podczas fotografowania.

Aparat zasilany jest nietypowym akumulatorem litowo-jonowym, który ładowany jest w urządzeniu - wystarczy podłączyć zasilacz. AstraPix XS1 dysponuje przejrzystym menu po polsku!

Informacje

Umax Polska, tel. (71) 7821147,http://www.umax-polska.pl

Cena 699 zł