URBZ, czyli The Sims 2 w wielkim mieście

Firma Electronic Arts Polska poinformowała, iż ciekawie zapowiadająca się, nowa odsłona The Sims na konsole - 'The Urbz: Simowie w Mieście' - trafi do sprzedaży już w listopadzie. Wersja na GBA, PS2 i Xbox'a ukaże się 12 listopada, natomiast wersja przeznaczona na GameCube tydzień później - 19 listopada. Warto także dodać, iż gra na PS2 ukaże się w polskiej (kinowej) wersji językowej.

Tym razem Simowie przeprowadzają się do wielkiego miasta - miejsca, w którym liczy się przede wszystkim reputacja. W grze trzeba będzie odblokować dziewięć kolejnych dzielnic miasta (które nigdy nie zasypia), a jednocześnie zdobyć dostęp do wszystkich najmodniejszych miejsc spotkań VIPów. Ostatecznie należy wejść w posiadanie najbardziej prestiżowego apartamentu i zdobyć kontrolę nad całym miastem.

Niewątpliwą atrakcją jest fakt, iż znana na całym świecie grupa The Black Eyed Peas wyprodukuje muzykę dla tego tytułu. To nie wszystko - w grze pojawią się nawet członkowie zespołu. Na ścieżce dźwiękowej do gry zostaną umieszczone niepowtarzalne wersje dziewięciu utworów z najnowszej płyty Black Eyed Peas 'Monkey Business' - albumu, który pojawi się na polskim rynku na początku 2005 roku.

Członkowie The Black Eyed Peas - Will.I.Am, Fergie, Taboo oraz Apl.de.Ap - pojawią się w grze w roli muzyków. Będą uczyć graczy typowo hip-hopowych zachowań towarzyskich i pomogą w odblokowaniu misji poprawiających reputację. W trakcie rozgrywki będzie można posłuchać najnowszych utworów Black Eyed Peas (ich zmiksowaniem zajmie się Will.I.Am). Wiadomo już, że piosenki będą wykonywane w niepowtarzalnym, typowym dla serii The Sims, języku.

Tak oryginalnej formy współpracy jeszcze nie było' - powiedział Steve Schnur, dyrektor ds. muzyki i dźwięku w firmie Electronic Arts. 'Nigdy wcześniej, żaden zespół nie nagrywał ponownie swojego albumu w języku stworzonym specjalnie dla potrzeb gry. EA ponownie podnosi poprzeczkę, tym razem ustanawiając ją naprawdę bardzo wysoko.'

Grupa The Black Eyed Peas powstała w Los Angeles. Jej trzeci album, zatytułowany 'Elephunk' utrzymał się na liście 40 najlepiej sprzedających się albumów przez 53 tygodni. Łącznie sprzedano ponad sześć milionów kopii na całym świecie. Ostatnio grupa była nominowana na MTV 2004 Video Music Awards w kategoriach: najlepszy teledysk hip-hopowy, najlepszy teledysk taneczny oraz najlepsza choreografia.

"Muzyka tworzona przez The Black Eyed Peas, a także członkowie tej grupy idealnie pasują do klimatu gry The Urbz: Simowie w Mieście' - powiedział Sinjin Bain, główny producent. "Muzyka zespołu to ta sama porcja zabawy i energii, którą oferuje gra. Niecierpliwie czekamy na ostateczny efekt współpracy. Gracze niewątpliwie doświadczą najbardziej oryginalnego połączenia rozrywki interaktywnej z muzyką naszych czasów."


Zobacz również