USA: 32% użytkowników PC chce kupić Mac'a

ChangeWave Research przeprowadziła badania związane z aktualnymi preferencjami amerykańskich użytkowników komputerów PC. Wyniki są bardzo interesujące - okazało się, że aż 32% ankietowanych zadeklarowała, iż w ciągu najbliższych trzech miesięcy planuje zakupić Mac'a.

ChangeWave Research zapytała ponad cztery tysiące Amerykanów jaki komputer planują zakupić w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Wyniki są dość zaskakujące. Okazało się, że aż 32% osób biorących udział w badaniu rozważa zakup Mac'a. Kolejne 28% osób zadeklarowało, że zastanawia się nad zakupem Della.

Jeśli porówna się wyniki z tymi samymi badaniami sprzed miesiąca, to okaże się, że Apple zyskał w oczach potencjalnych klientów kilka punktów (liczba osób deklarujących zakup produktów Apple'a w kategorii laptopy wzrosła o 2%).

Powodów do radości nie mają za to szefowie Della i Hewlett-Packard. Ten sam wskaźnik spadł w przypadku ich produktów o 4% (Dell z 32% na 28% oraz Hewlett-Packard z 24% na 20%).

Jednym z powodów wzrostu zainteresowania produktami Apple'a jest oczywiście premiera iPhone'a oraz iPhone'a 3G. Aż 17% ankietowanych przyznało, że po premierze smartfona Apple znacznie bardziej zainteresowała się innymi produktami firmy.

Apple sprzedało w poprzednim kwartale rozliczeniowym ponad 2,5 mln Mac'ów.


Zobacz również