USA: Apple bardzo często wybierają ludzie w wieku... (przed)emerytalnym

Powszechnie przyjmuje się, że na komputery Apple decydują się ludzie młodzi i przebojowi. Zgromadzone przez firmę MetaFacts dane dotyczące marek PC-tów wykorzystywanych w Stanach Zjednoczonych zupełnie przeczą temu poglądowi.

Niemal połowa (46 procent) wszystkich zwolenników Maków w USA ma ponad 55 lat. Ludzie na progu dorosłości natomiast najczęściej wybierają klasyczne PC-ty marki Gateway (przedział 18 do 24 lat).

Szacuje się, że wpływ na taki rozkład użytkowników ma legendarna już prostota obsługi systemów dla komputerów Apple - ich posiadacze pozostawali wierni marce przez dziesiątki lat decydując się na kolejne maszyny z nadgryzionym jabłuszkiem.

Inne statystyki

Trzydzieści procent podstawowych (najważniejszych) komputerów w domach stanowią notebooki. Jednak o ile w przypadku zwolenników Apple co drugie gospodarstwo używa przede wszystkim laptopa, o tyle dla zwolenników pozostałych marek komputer przenośny jest główną maszyną w zaledwie 16 procentach domów.

Czterdzieści sześć procent amerykańskiego rynku notebooków zajął Dell, co przekłada się na 24 miliony sztuk aktywnie wykorzystywanych urządzeń tej firmy. W prawie połowie wszystkich gospodarstw zakupiono nowy sprzęt w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Warto zajrzeć: "Mobile Computers on the Increase in US Homes, According to MetaFacts 2006 Home PC Brand Profile Report" (w języku angielskim)


Zobacz również