USA: Sprzedawał podrobione oprogramowanie. Grozi mu 31 lat więzienia

Zamieszkujący w Cincinnati 31-letni mężczyzna przyznał się przed sądem m.in. do sprzedaży podrobionego oprogramowania. 22 września zostanie ogłoszony wyrok. Oskarżonemu grozi nawet 31 lat pozbawienia wolności!


31-letni Brandon Davis przyznał się wczoraj przed Sądem Okręgowym dla Południowego Dystryktu Ohio do czterech zarzucanych mu czynów, czyli oszustwa, dwukrotnego złożenia fałszywego zeznania podatkowego oraz naruszenia praw autorskich.

Co w zasadzie zrobił?

Mężczyzna zakupił legalnie dwa programy firmy Intuit - Quicken i Turbo Tax. Następnie je skopiował na płyty CD, stworzył również kopie okładek i sprzedawał za pośrednictwem serwisu eBay (poszkodowana firma wyceniła sprzedane w ten sposób oprogramowanie na ponad milion dolarów).

Zobacz również:

  • Posłuchaj, a nie zaśniesz - najlepsze podcasty o prawdziwych zbrodniach i zjawiskach paranormalnych na Spotify

Zakupione przez użytkowników serwisu aukcyjnego podrobione oprogramowanie przesyłał odpowiednikiem naszej Poczty Polskiej umieszczając niekiedy wraz z nim fałszywe zaświadczenie, że on tylko działa jako pośrednik w imieniu innego sprzedawcy. Ponadto na aukcjach fałszywie twierdził, że wystawione do sprzedaży oprogramowanie jest w 100% legalne. Oczywiście jego cenę ustalił poniżej sugerowanej ceny detalicznej producenta.

Davis w latach 2008 i 2009 nie przyznał się też w zeznaniach podatkowych do dochodu uzyskiwanego z nielegalnej sprzedaży.

Jaka kara mu grozi?

Za wymienione czyny mężczyźnie grozi do 20 lat pozbawienia wolności za oszustwo, do 5 lat za naruszenie praw autorskich i do 3 lat za każde nieprawdziwe zeznanie podatkowe. W sumie otrzymujemy więc 31 lat!

Davis zgodził się także na karę pieniężną i zwrot podatku w wysokości 80 074 dolarów oraz wypłatę zadośćuczynienia w kwocie ustalonej przez sąd. Ponadto zgodził się również na utratę całego sprzętu służącego do produkcji podrobionego oprogramowania, Hammera z 2006 roku oraz przejęcie 192 117 dolarów znajdujących się na jego koncie.

Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony 22 września.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: