USA: "World of Warcraft odciąga dzieci od nauki!"

Popularność słynnej gry MMO, World of Warcraft, zaskoczyła wielu. Obecnie z tytułu tego korzysta około 11 milionów graczy na całym świecie. Amerykańscy urzędnicy doszli nawet do wniosku, że to właśnie WoW odpowiada za niechęć tamtejszych dzieci do chodzenia do szkoły.

Deborah Taylor, z Federalnej Komisji do spraw Komunikacji (Federal Communications Commission - FCC), stwierdziła, że gra World of Warcraft odpowiedzialna jest za to, że amerykańska młodzież opuszcza tak wiele zajęć szkolnych.

USA: "World of Warcraft odciąga dzieci od nauki!"

"To alarmujące, że jednym z najczęstszych powodów dla których uczniowie opuszczają lekcje jest uzależnienie od gier komputerowych typu MMO, takich jak World of Warcraft. W tytuł ten gra obecnie około 11 milionów osób na całym świecie."

Jak widać FCC ma swoją, bardzo zdecydowaną, opinię na ten temat. Analizując jednak problem opuszczania zajęć przez uczniów należy się zastanowić czy faktycznie to właśnie gra odpowiedzialna jest za taki stan rzeczy. Cytując panią Taylor: "w World of Warcraft gra obecnie 11 milionów osób". Jednak nie wszyscy zaniedbują swoje obowiązki. Winna jest zatem gra czy może przyczyna opuszczania zajęć leży zupełnie gdzie indziej?

Zobacz także:

Recenzja: World of Warcraft: Wrath of the Lich King - przebój czy porażka?

Raport: gry komputerowe szkodzą dzieciom

Massachusetts: gry komputerowe to jak pornografia