USA: iPhone 3G detronizuje Motorolę RAZR V3.

Firma NPD Group potwierdza wyniki podane przez Canalys. Według ich najnowszych badań w trzecim kwartale tego roku najlepiej sprzedającym się na amerykańskim rynku telefonem komórkowym był iPhone 3G. Przerwał on tym samym trzyletnią dominację Motoroli RAZR V3.

W dniu wczorajszym prezentowaliśmy wyniki najnowszych badań firmy Canalys, zgodnie z którymi ogromny wzrost udziału w rynku smartfonów zanotował system iPhone OS. Rosnącą popularność urządzeń pracujących pod kontrolą tego OS-u potwierdzają również ostatnie badania rynku amerykańskiego, które przeprowadziła firma NPD Group - pokazują one, iż dzierżąca przez 12 kwartałów pierwsze miejsce Motorola RAZR V3, została zdetronizowana w trzecim kwartale przez iPhone'a.

"Zastąpienie Motoroli RAZR przez iPhone'a 3G reprezentuje punkt zwrotny na rynku telefonów komórkowych - liczy się już nie tylko modny design ale modny design idący w parze z funkcjonalnością" - powiedział Ross Rubin z firmy NPD. "Cztery z pięciu najlepiej sprzedających się w trzecim kwartale urządzeń zostało zoptymalizowanych do wysyłania wiadomości oraz korzystania z zasobów Internetu" - dodaje Rubin.

Aktualna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1.Apple iPhone 3G

2.Motorola RAZR V3 (wszystkie modele)

3.RIM Blackberry Curve (wszystkie modele)

4.LG Rumor

5.LG enV2