USA otwiera granice dla zaszczepionych! Kiedy?

USA ustaliły datę ponownego otwarcia granic dla zaszczepionych obcokrajowców. Znamy szczegóły.

fot. Jason Redmond/AFP via Getty Images

W ramach restrykcji pandemicznych od marca 2020 r. zakazano wjazdu do USA podróżnym z ponad 30 krajów. W zeszłym miesiącu Biały Dom zapewnił, że ograniczenia zostaną zniesione na początku listopada, ale nie podał konkretnej daty.

We wtorek Biały Dom ogłosił, że USA otwierają granice z Meksykiem i Kanadą dla obcokrajowców zaszczepionych przeciwko COVID-19. Przypominamy, że w sierpniu Kanada zaczęła wpuszczać zaszczepionych Amerykanów do kraju w celu odbycia podróży innych niż służbowe.

Zobacz również:

  • Rozwinął się nowy, zmutowany wariant koronawirusa - Omikron
  • Od dziś nowe obostrzenia z powodu koronawirusa. Omikron już w Polsce?

W piątek Biały Dom ogłosił, że 8 listopada Stany Zjednoczone ponownie otworzą swoje granice lądowe i powietrzne dla zaszczepionych obcokrajowców. Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział na briefingu prasowym, że szczegóły będą dostępne jeszcze przed wyznaczoną datą.

W ten sposób osoby podróżujące samolotem spoza USA będą musiały okazać dowód szczepienia przed wejściem na pokład samolotu oraz dowód niedawnego negatywnego wyniku testu na COVID-19. W przypadku obcokrajowców przekraczających granicę lądową wymagany będzie jedynie dowód szczepienia.

Polecamy: Trzecia dawka szczepionki - wszystko, co musisz wiedzieć

Źródło: theverge.com