USA pobiło Europę!

W miniony weekend Time Warner Center w Nowym Jorku stało się miejscem, w którym odbył się interkontynentalny, najwyższej klasy turniej gier komputerowych o nazwie TransAtlantic Showdown.

USA pobiło Europę!

Jak napisaliśmy w ubiegłym tygodniu, system rozgrywania turnieju był stworzony specjalnie w taki sposób, aby w Wielkich Finałach poszczególnych gier zmierzyły się najlepsze teamy kontynentów: Ameryki i Europy.

Gracze reprezentowali najwyższy, światowy poziom. Ich umiejętności niejednokrotnie zadziwiały zarówno zwykłych widzów, jak i amatorów wymienionych gier.

Wszystko to sprawiło, że rywalizacja była bardzo zacięta. Finałowe starcia były efektem wielu miesięcy przygotowań. Chociażby z tego powodu warto się im przyjrzeć:

Oto oficjalne wyniki finałów:

Counter - Strike:

(US) compLexity 02 - 01 (EU) mousesports

Quake 4v4:

(US) Darkside - (EU) iCE cLIMBERS

Quake 1v1:

(US) socrates - (EU) Cooller

WarCraft III:

(US) Revolution Sports - (EU) Meet Your Makers

Amerykanie pokazali klasę zajmując dwa pierwsze oraz trzy trzecie miejsca. Oprócz ogromnego prestiżu, który zdobyły wygrane klany, otrzymały one znaczące nagrody pieniężne.

Przykładem są sumy przeznaczone dla zwycięzców w CS-a - compLexity zgarnął 17.500 dolarów, a mousesports - 8750.

TransAtlantic Showdown pozwolił najlepszym graczom świata zmierzyć się twarzą w twarz. Był źródłem wielu emocji i nowych doświadczeń. Stanowił też wspaniałe widowisko. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku impreza będzie równie udana.