USA: ponad połowa dorosłych gra w gry komputerowe

Wirtualna rozrywka staje się coraz bardziej popularna. Wskazują na to ostatnie badania przeprowadzone na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wynika z nich, że ponad połowa dorosłych obywateli gra w gry komputerowe.

Badanie (Internet & American Life Project) przeprowadzone przez Pew uwzględniło w swoich wynikach wypowiedzi 2054 dorosłych Amerykanów. Okazało się, że ponad połowa z nich przyznała się do korzystania z gier komputerowych. Ponadto, blisko 20% ankietowanych zadeklarowała, że gra niemal codziennie.

Bardziej szczegółowe dane pokazują, że fanami wirtualnej rozrywki jest 81% osób w wieku od 18 do 29 lat. Co ciekawe, wśród osób powyżej 65 roku życia odsetek grających wynosi 23 procent.

Anamda Lenhart specjalistka z Pew, uważa że stereotypowy obraz gracza jako nieatrakcyjnego mężczyzny, który siedzi przed komputerem przez długie godziny, nie jest prawdziwy. Okazuje się, że wśród kobiet niemal połowę stanowią gracze. U mężczyzn odsetek ten jest jedynie o pięć procent wyższy.

Okazuje się, że gry komputerowe cieszą się dużą popularnością wśród rodziców małych dzieci. U dorosłych nie posiadających potomstwa występuje najmniejszy odsetek osób korzystających z wirtualnej rozrywki.

Zobacz także:

Raport: gry komputerowe szkodzą dzieciom

Gry komputerowe pomagają seniorom