USA: samobójstwo przez fałszywy profil na serwisie MySpace

W Stanach Zjednoczonych toczy się właśnie proces w którym kobieta oskarżona jest o spowodowanie samobójstwa 13-letniej dziewczynki. Wszystko przez fałszywy profil na serwisie społecznościowym MySpace.

Jak podaje serwis internetowy Times, oskarżoną jest 49-letnia Lori Drew. Kobieta, razem ze swoja córką oraz asystentką, postanowiła uprzykrzyć życie 13-letniej Megan Meier. W tym celu stworzyła fałszywy profil na serwisie społecznościowym MySpace z którego wysyłała do dziewczynki fałszywe wiadomości.

Drew, pisząc do Megan, podszywała się pod nieistniejącego chłopaka o imieniu Josh. Kobiecie po pewnym czasie udało się uwieść nastolatkę. Wirtualny romans rozpoczął się na dobre gdy dziewczynka otrzymała wiadomość jakoby chłopak się w niej zakochał i chce się spotkać. Jakiś czas później Drew napisała (nadal podszywając się pod Josha), że "świat bez Megan byłby lepszy". Nastolatka powiesiła się jeszcze tego samego dnia.

Zobacz również:

  • Najlepsze antywirusy na Maca [RANKING 2022]

Amerykańscy prawnicy twierdzą, że sprawa śmierci dziewczynki jest precedensowa. Nie jest bowiem jednoznaczne czy Lori Drew może być oskarżona o spowodowanie samobójstwa 13-latki. Przeciwnicy takiego rozwiązania argumentują, że naruszałoby to wolność słowa w Internecie. Zwolennicy twierdzą, że nie ma różnicy pomiędzy przemocą psychiczną w rzeczywistości a tą w sieci.

Proces jest w toku. Nie wiadomo na razie kiedy zapadnie ostateczny wyrok w tej sprawie.

Zobacz także:

USA: Uczniowie zawieszeni za fałszywy profil w serwisie MySpace