USA: szefowa biura zwalczającego monopol kłopotem dla Google?

Firma Microsoft wielokrotnie oskarżana była o praktyki monopolistyczne. Jednak wiele wskazuje na to, że inny amerykański gigant branży IT może mieć w niedalekiej przyszłości spore kłopoty. Wszystko przez najnowszą nominację prezydenta USA na stanowisko szefa biura czuwającego na straży uczciwej konkurencji.

Christine A. Varney została powołana na stanowisko szefa biura zajmującego się zwalczaniem nieuczciwej konkurencji i praktyk monopolistycznych. Dziennikarze serwisu Bloomberg odkryli jednak bardzo ciekawe stwierdzenie nominowanej jakie zostało opublikowane 19 czerwca ubiegłego roku.

"Dla mnie Microsoft jest jakby z "poprzedniego wieku". Nie stanowi już problemu. Amerykańska gospodarka może jednak mieć pewne kłopoty z Google. Firma ta już teraz posiada bowiem monopol jeśli chodzi o rynek reklam internetowych."

Warto podkreślić, że Christine A. Varney została na razie jedynie nominowana na stanowisko szefa biura zwalczającego nieuczciwą konkurencję i monopol. Kandydatura ta musi jeszcze zostać ostatecznie potwierdzona.