USA: wykradziono dane wielu milionów użytkowników kart kredytowych

Heartland Payment System, jedna z większych amerykańskich firm zajmujących się obsługą internetowych transakcji, poinformowała że cyberprzestępcy wykradli dane dziesiątek milionów użytkowników kart kredytowych. Jeśli liczby te się potwierdzą, sprawa ta może stać się największą tego typu w historii Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciel Heartland Payment System poinformował, że wykradzione zostały numery kart kredytowych, daty ich ważności oraz imiona i nazwiska użytkowników. Ofiary przestępców posiadają karty Visa, Mastercard, American Express oraz Discover Financial.

Cyberprzestępcy byli w stanie wykradać informacje dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu jakie zostało zainstalowane na serwerach Heartland Payment System w maju. Spółka o obecności szpiegującej aplikacji dowiedziała się dopiero na jesieni. Jak oceniają eksperci, przez cały ten okres przestępcy byli wstanie prześledzić około 600 milionów transakcji.

Firma zajmująca się obsługą płatności przez Internet poinformowała, że kody PIN oraz numery zabezpieczające nie zostały wykradzione.

Zobacz także:

Cyberprzestępcy w Polsce są bezkarni

Cyberprzestępcy szykują się do ataku na kupujących online

Cyberprzestępcy doceniają walory serwisów społecznościowych