USA: zabił bo zabrali mu Halo 3

W Stanach Zjednoczonych toczy się właśnie proces nastolatka oskarżonego o zastrzelenie swojej matki oraz próbę zabicia ojca. Powodem zbrodni, według prokuratora, miało być to że rodzice nie pozwolili swojemu dziecku grać w słynną grę o nazwie Halo 3.

Zdaniem prokuratora, 16-letni (w chwili popełnienia czynu) Daniel Petric strzelał do swoich rodziców, ponieważ ci nie pozwolili mu grać w Halo 3. Rodzice zabrali chłopcu zakupiony przez niego egzemplarz gry i schowali go razem z bronią jaką posiadali w domu.

USA: zabił bo zabrali mu Halo 3

Daniel zdołał jednak odzyskać kopię swojego upragnionego tytułu. Niestety, chłopak zabrał również broń należącą do swoich rodziców. Zgodnie z wersją wydarzeń zaprezentowaną przez prokuratora, nastolatek wszedł do pokoju swoich rodziców i powiedział:

"Zamknijcie proszę oczy. Mam dla was niespodziankę."Następnie 16-latek pociągnął za spust. Susan Petric zginęła na miejscu, jej mąż Mark przeżył i obecnie czynnie uczestniczy w sprawie przeciwko swojemu synowi. Mężczyzna przyznaje jednak, że "wybaczył już swojemu dziecku wszystkie złe czyny".