USB 2.0 Adapteca

Firma Adaptec uzyskała certyfikat dla swoich urządzeń korzystających ze standardu USB 2.0.

Adaptec ogłosiła, że uzyskała certyfikat przyznawany przez USB-IF (USB Implementers Forum) pozwalający na stosowanie standardu USB 2.0 w swoich urządzeniach przejściowych. Według zapowiedzi mają być one kompatybilne z komputerami Macintosh wyposażonymi w procesor G3 lub szybszy, wolny slot PCI i napęd CD-ROM.

Według Jeffa Loebbaka, wiceprezesa Adaptec Desktop Solutinos Group, 'celem firmy jest jak najszybsze rozpowszechnienie nowego standardu USB w komputerach po to, aby współpraca z urządzeniami peryferyjnymi była jeszcze szybsza, wydajniejsza i prostsza.' Należy dodać, że uzyskanie przyznawanego przez USB-IF loga USB, wymaga od nowego standardu przejścia i zaliczenia wielu testów, włączając w to testy techniczne, funkcjonalne i kompatybilności.

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez Adapteca spotkało się z dużą aprobatą firm produkujących urządzenia peryferyjne, czego przykładem może być wypowiedź Takahiro Tokume z NECa, który powiedział że był pod wrażeniem szybkości i wydajności osiąganej przy zastosowaniu produktu Adapteca. Apple oficjalnie nie udzieliło żadnych informacji co do przyszłego zastosowania USB 2.0 w swoich komputerach, jednak zdaniem specjalistów, jest to nieuniknione.

www.adaptec.com


Zobacz również