USB 2.0 nadchodzi

Firma Addonics poinformowała w tym tygodniu o planach wprowadzenia do sprzedaży złącza USB 2.0, przeznaczonego do produkowanych przez siebie dysków twardych.

Firma Addonics poinformowała w tym tygodniu o planach wprowadzenia do sprzedaży nowego typu złącza USB 2.0, przeznaczonego do produkowanych przez siebie dysków twardych. W ofercie firmy pojawi się również specjalna karta do komputera PC, umożliwiająca podłączenie do "peceta" nowego złącza - ponieważ standardowy port USB nie jest w stanie przesyłać danych z taką prędkością jak USB 2.0. Do korzystania z nowego rozwiązania potrzebne będzie również specjalne, dostarczane przez Addonics, oprogramowanie (wprowadzenie odpowiednich sterowników zapowiedziała już również firma Microsoft).

Premierę nowej, umożliwiającej znacznie szybsze przesyłanie danych, wersji USB kilkakrotnie już przesuwano - po raz pierwszy o jej wprowadzeniu mówiono w kwietniu ubiegłego roku. "Opóźnienie we wprowadzeniu nowego standardu wynika przede wszystkim z tego, że zdecydowanie zbyt optymistycznie założyliśmy, iż opracowanie niezbędnej technologii nie zajmie zbyt wiele czasu" - mówi Jason Ziller, członek stowarzyszenia USB Implementers Forum, zrzeszającego firmy zainteresowane opracowaniem nowego standardu.

Zobacz również:

  • Pierwszy smartfon z Androidem i złączem Lightning
  • Najlepsze alternatywy dla Revoluta [AKTUALIZACJA 14.01.2022]
  • Co łączy PS5 i McDonald's? Rewelacyjny pad DualSense