USB dla notebooka

Przenośne porty USB rozszerzają możliwości starzejących się notebooków, w większości pozbawionych możliwości modernizacji raz zakupionej konfiguracji.

Użytkownicy komputerów przenośnych często borykają się z problemem niemożności rozbudowy i unowocześniania tych urządzeń. Najczęściej klient zadowala się takim notebookiem, jaki kupił, albo wraz z upływem lat zamienia go na nowszy model. Proces starzenia się notebooków może powstrzymać propozycja firmy Belkin Components, która wprowadziła na rynek przenośny port USB, który, po wpięciu w złącze PC-Card (PCMCIA) notebooka, wzbogaca go w dwa złącza USB. USB BusPort Mobile sprzedawany w cenie 99,95 USD współpracuje z działającymi pod kontrolą PowerBook Mac OS 8.6 (i nowszymi) oraz z Windows 98.

Po podłączeniu do notebooka przenośny port USB wymaga zainstalowania 32-bitowego rozszerzenia PC Card, nazwanego CardBus, zapewniającego szybsze i wydajniejsze połączenie z procesorem. Możliwość zainstalowania CardBus mają jednak tylko niektóre z nowszych modeli notebooków.

Więcej informacji: www.pcworld.com.pl