Uaktualnienie dla Windows XP Media Center

Dziś, podczas odbywającej się w Nowym Jorku konferencji Digital Life, Microsoft udostępni uaktualnienie dla systemu Windows XP Media Center Edition 2005. Głównym zadaniem dystrybuowanego nieodpłatnie dodatku będzie ściślejsze zintegrowanie komputerów wyposażonych w system Windows XP MCE 2005 z konsolą Xbox 360.

Uaktualnienie, oficjalnie nazwane Windows XP Media Center Edition Update Rollup 2, umożliwi m.in. łatwe wymienianie danych pomiędzy komputerem a konsolą - pozwoli to np. wykorzystać konsolę do odtwarzania plików multimedialnych zapisanych na dysku komputera PC. "Naszym celem jest integrowanie wszystkich elementów domowego systemu multimedialnego" - tłumaczy Justin Jed, odpowiedzialny w Microsofcie za multimedialną wersję Windows XP. Przedstawiciel koncernu zastrzegł jednocześnie, że nowe opcje systemu będą dostępne jedynie dla tych użytkowników, którzy zdecydują się na dokupienie do swojego Xboksa zestawu Media Center Extender.

Ale to nie wszystko - Update Rollup 2 wprowadzi do systemu Windows XP Media Center 2005 także nowy tryb pracy, tzw. Away Mode. Umożliwia on m.in. szybsze uruchamiania komputera, a także nagrywanie programu telewizyjnego za pomocą podłączonego do komputera Xboksa i odtwarzanie multimediów z dysku komputera bez konieczności pełnego uruchamiania go ("pecet" pozostaje w tym czasie w stanie zbliżonym do znanego z Windows XP "stanu wstrzymania").

Uaktualnienie wyposaży także system w obsługę dwóch tunerów HDTV (dzięki temu możliwe będzie m.in. nagrywanie dwóch programów HDTV jednocześnie).

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli też uruchomienie dziś nowej sekcji serwisu Windows Marketplace, w której będzie można zaopatrzyć się w produkty (zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie) dla systemu Windows XP Media Center.

Do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 4 mln. komputerów wyposażonych w system Windows XP Media Center Edition. Warto przypomnieć, że od połowy września system ten dostępny jest także w polskiej wersji językowej (o jego premierze informowaliśmy w tekście "XP Media Center PL w akcji!").

Aktualizacja: 18 października 2005 08:43

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli polskiego oddziału Microsoft, polska wersja najnowszego dodatku dla Windows XP Media Center Edition 2005 udostępniona zostania na krótko przed polską premierą konsoli Xbox 360. Trudno jednak powiedzieć kiedy to nastąpi, ponieważ data wprowadzenie konsoli na polski rynek nie została jeszcze ustalona. Wiadomo jedynie, że nie nastąpi to w tym roku (taką informację uzyskaliśmy od Bartłomieja Danka, rzecznika polskiego Microsoftu).


Zobacz również