Uaktualnienie rozszerzeń do Quarka

Firma Extensis udostępniła uaktualnienie rozszerzeń QX-Tools Pro do QuarkXPress wersji 4 i 5. Wśród nowych funkcji aplikacji wymienia się możliwość bezpośredniego importu z dokumentów Microsoft Excel i Power Point.

Narzędzie odpowiedzialne za tą operację to QX-Import. Strona z dokumentów Microsoft Excel i Power Point jest importowana do pliku EPS ze wszystkimi wcześniejszymi ustawieniami. Istnieje także możliwość importu pliku zapisywanego jako wektorowy EPS, co pozwala na późniejszą edycję w programach takich jak Adobe Illustrator.

Kolejną nową funkcją jest QX-Shortcuts, zapewniająca szybszy dostęp i łatwiejszą obsługę ponad 350 skategoryzowanych skrótów klawiaturowych. Kolejną innowacją jest funkcja QX-Collect & Send, zapisująca wszystkie czcionki i obrazki z dokumentu QuarkXPress. QX-Tools Pro zawiera także darmową subskrypcję do serwisu online’owego Preflight firmy Extensis, zapewniającego w tej okrojonej wersji sprawdzenie profili i oznaczenie błędów. W pełni spersonalizowana usługa Preflight Online jest dostępna za dodatkową opłatą.

Wymagania sprzętowe dla QX-Tools Pro to system Mac OS 8.6 - 9.x , Program jest również w pełni kompatybilny z Mac OS X pracującym w trybie Classic.

Angielska pełna wersja rozszerzeń QX-Tools Pro jest dostępna w cenie 199,95 USD na stronie producenta. Takie dane podaje Extensis, natomiast w jego sklepie internetowym widnieje cena o 100 USD mniejsza. Uaktualnienia są dostępne za 59,95 USD.

Więcej informacji:

http://www.extensis.com


Zobacz również