Uber, czyli światowy zabójca taksówek, rozpoczyna dziś działalność w Polsce

Uber to pochodząca ze Stanów Zjednoczonych usługa, która pozwala na zamawianie przejazdu i łączy za pomocą smartfonów kierowcę i pasażera. Twórcy aplikacji organizują własną flotę pojazdów niezależną od taksówek i proponują użytkownikom niskie ceny oraz wygodny model rozliczeń.

Aplikacja Uber stała się w ciągu ostatnich pięciu lat fenomenem. Usługa zapoczątkowała swoją działalność w 2009 roku w San Francisco i od tego czasu dotarła już do 43 krajów. Następnym przystankiem jest Polska, gdzie z usługi rezerwowania kursów będzie można skorzystać już niedługo. Dzisiaj odbędzie się konferencja, na której zapowiedziany zostanie oficjalny start usługi.

Jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem Ubera w Polsce dowiedzieliśmy się już, jakie będą ceny usługi oraz jakie samochody wejdą w skład floty pojazdów. Opłata na start w podstawowej taryfie UberPop za wejście do samochodu to 5 zł., a cena za kilometr to 1,40 zł. Do tego Uber podaje jeszcze opłatę 0,25 zł za minutę, co ma pozwolić na obliczenie kosztu przejazdu biorąc pod uwagę np. korki i postoje. Auta, którymi będą jeździć kierowcy z floty Uber to np. Mercedes-Benz (A Klasa), Opel Insignia i Ford Focus.

Aplikację Uber mogą znaleźć w sklepach z aplikacjami Google Play, App Store oraz Windows Phone Store i zainstalować na swoich telefonach posiadacze urządzeń z systemami mobilnymi Android, iOS i Windows Phone. Twórcy aplikacji przewidzieli też promocję dla osób, które założą konto z linka polecającego (nasz jest tutaj) lub wpiszą w aplikacji kod promocyjny. Kod wygenerowany przez nas, który zapewni Wam 20 zł. na start i przetestowanie aplikacji, to d7k0t.