Uber dostarczy Polakom paczkę i zamówienie z restauracji

Uber poszerzy ofertę usług na rynku polskim. Dzięki temu za pośrednictwem współpracujących z nim kierowców zamówisz dostawę jedzenia z ulubionej restauracji.


Uber poszerza zakres usług

"Rzeczpospolita" ustaliła, że w 2017 roku Uber zamierza poszerzyć ofertę na rynku polskim. Mowa o usłudze UberEats oraz usłudze kurierskiej.

Usługa UberEats

W ramach usługi UberEats kierowcy współpracujący z Uberem będą dostarczać Polakom zamawiane przez nich w restauracjach posiłki. Warszawa będzie pierwszym miastem w tym regionie Europy, które zaoferuje to rozwiązanie. Aplikacja UberEats dostępna jest już w języku polskim. Obecnie trwa końcowy etap budowy grupy zarządzającej projektem. Wedle deklaracji Kacpra Winiarczyka, szefa Ubera w Polsce, usługa zacznie działać "w tym roku".

Uber jako kurier

Kolejny pomysł Ubera to poszerzenie oferty o usługę kurierską. Program jej testów zrealizowany został w 70 procentach. Firma nawiązała już współpracę z jedną z firm z branży e-commerce, której nazwy niestety jeszcze nie poznaliśmy. Wedle deklaracji nowa usługa zacznie działać w I połowie 2017 roku.

Uber - co to oznacza dla nas?

Uber znienawidzony jest przez korporacje taksówkarzy, którzy w części polskich miast muszą z nim konkurować. Dla nas, czyli polskich konsumentów decyzja o wejściu firmy na rynek polski i poszerzeniu oferty jest jednak korzystna: większa konkurencja to bardziej atrakcyjne ceny.