Uber poinformuje użytkowników o możliwym kontakcie z koronawirusem, zawieszono już 240 kont!

Uber zawiesił ponad 240 kont użytkownikom, którzy mogli mieć kontakt z koronawirusem. Wprowadzono też dodatkowe środki ostrożności.

Uber od zawsze był kontrowersyjna firmą. Polscy internauci z pewnością doskonale pamiętają protesty taksówkarzy w związku z wprowadzeniem Ubera nad Wisłę. Wokół usługi przewozu osób nadal jest wiele kontrowersji, ale całość ma swoich wiernych użytkowników.

Uber poinformuje użytkowników o możliwym kontakcie z koronawirusem, zawieszono już 240 kont!

Źródło: pcworld.com

Teraz Uber postanowił zadbać o swoich użytkowników. Firma oferująca tanie usługi przewozu zdecydowała się na zawieszenie kont użytkowników, którzy są podejrzani o kontakt z koronawirusem. Przedsiębiorstwo wydało oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowano użytkowników, że firma działa na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa. W chwili obecnej konta osób wobec których istnieje uzasadnione podejrzenie, że mogły mieć kontakt z koronawirusem zostały tymczasowo zawieszone. Użytkownicy ci nie są w stanie zamówić żadnego przejazdu.

W chwili obecnej konta 240 użytkowników, którzy korzystali z Ubera w Mexico City zostały zawieszone. Uber poinformował o tym za pomocą oświadczenia umieszczonego na Twitterze. Przedstawiciele Ubera twierdzą, że otrzymali informacje o podejrzeniu zakażeniem koronawirusem przez jednego z kierowców. Aby uniknąć ewentualnemu szerzeniu się epidemii postanowiono zablokować konta wszystkim użytkownikom, którzy podróżowali z tym konkretnym kierowcom. Informacje zostały przekazane Uberowi przez Wydział Zdrowia miasta Mexico City.

Aby potwierdzić lub wykluczyć obecność koronawirusa Uber zalecił kierowcom oraz osobom, które mogą być zarażone koronawirusem o udanie się do meksykańskiej jednostki wywiadu epidemiologicznego i zdrowia UIES w celu dokładnego przebadania.

W chwili obecnej w Mexico City nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. Wedłgu aktualnego raportu WHO w 23 krajach odnotowano już 14557 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. W chwili obecnej wirus spowodował śmierć 304 osób. Tylko jedna osoba zginęła poza terytorium Chin.

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości również inne firmy oferujące usługi przewozu osób oraz korporacje taksówkarskie wprowadzą podobne ograniczenia w swoich aplikacjach klienckich.

Źródło: wccftech.com