Uber zapłaci kierowcom za dodatkowe reklamy na dachach samochodów

Kierowcy Ubera już niedługo będą mogli dodatkowo dorobić.

Reklamy staną się nowym źródłem dochodu kierowców Ubera.

Uber zapłaci kierowcom za dodatkowe reklamy na dachach samochodów

Uber, który do tej pory nie wymaga znakowania samochodów, które są wykorzystywane w usłudze zamierza w bardziej bezpośredni sposób reklamować swój biznes. Gigant nawiązał współpracę z firmą Adomni zajmująca się budowaniem reklam, aby umieścić na dachach samochodów wykorzystywanych do przewozu osób wyświetlacze reklamowe.

Dzięki nowej opcji zadowolony ma być zarówno Uber, jak i jego pracownicy, którzy w zamian za umieszczenie wyświetlacza reklamowego będą w stanie zarobić więcej.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj!

Pod względem kształtu reklamy mają przypominać banery umieszczane na taksówkach. Kolorowy wyświetlacz szerokokątny ma być zamontowany wzdłuż samochodu i wyświetlać reklamy w obu kierunkach tak, aby widoczne były zarówno dla przechodniów na chodniku, jak i innych uczestników ruchu.

Wszystko wygląda bardzo ciekawie, ale bez żadnych dodatkowych bonusów Uber nie będzie w stanie zmusić kierowców wykorzystujących często swoje własne samochody do umieszczenia na nich wyświetlaczy z reklamami.

W związku z tym Uber postanowił, że zrekompensuje umieszczenie banerów reklamowych na samochodach oraz konsekwencje, jakie są z nimi związane - między innymi wyższe spalanie czy problemy z leasingodawcami, którzy muszą wyrazić zgodę na montaż takiego elementu.

Obecnie Uber uruchamia pilotażowy program w trzech miastach w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie oferował kierowcom dodatkowe 100 dolarów tygodniowo za instalacje wyświetlaczy reklamowych na dachach ich pojazdów. Aby Uber wypłacił pieniądze pojazd musi jeździć z klientami co najmniej 20 godzin w tygodniu.

Uber w chwili obecnej nie informuje, jakie dokładnie reklamy będą wyświetlane, ale z pewnością opracowywany jest specjalny system odpowiedzialny za wyświetlanie danych treści w określonych lokalizacjach. Reklamy z pewnością będą dostosowane do miasta, po którym porusza się auto z banerem reklamowym na dachu.

Źródło: techspot.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: