Ubezpieczalnie nie lubią Windows

Użytkownicy serwerów pracujących pod kontrolą Windows NT lub 2000 zapłacą wyższe składki na ubezpieczenie od internetowych ataków niż użytkownicy Linuksa.

W USA użytkownicy serwerów pracujących pod kontrolą Windows NT lub 2000, chcący ubezpieczyć się od skutków internetowych ataków w agencji ubezpieczeniowej J.S. Wurzler, zapłacą wyższe składki na ubezpieczenie niż użytkownicy tych samych serwerów z zainstalowanym systemem Linux. Różnica w cenach może wynieść w niektórych przypadkach nawet 15%.

"Zawsze mieliśmy wrażenie, że z Windows NT wiąże się wysoki poziom ryzyka" - wyjaśnił Walter Kopf, wiceprezes agencji ubezpieczeniowej J.S. Wurzler z Michigan. "Stwierdziliśmy, że ryzyko wystąpienia w systemie operacyjnym Microsoftu sytuacji objętej ubezpieczeniem jest wyższe. W związku z tym musieliśmy podnieść wysokość składki".

Agencja J.S. Wurzler jest na razie jedyną na rynku, która podjęła takie kroki. Nie wiadomo, jak zachowają się pozostałe amerykańskie firmy ubezpieczeniowe, gdyż nie potwierdziły one podobnych planów.

Więcej informacji: www.pcwelt.de


Zobacz również