UbiSoft stawia na sport!

Jeden z potentatów na rynku gier komputerowych, firma UbiSoft, zapowiedziała zwiększenie nakładów, w zaniedbanym przez nią do tej pory sektor gier sportowych.

Pod okiem UbiSoft powstaje już jedna gra sportowa, przy której produkcji współpracuje numer jeden ostatnich lat w golfa, już legenda tej dyscypliny - Vijaz Singh.

Firma Ubisoft postawiła sobie za cel rywalizowanie z takimi potentatami na rynku gier sportowych jak EA-Sports, Eidios, a o tym, że słowa kierownictwa UbiSoft nie są rzucane na wiatr, świadczyć może fakt, iż korporacja przejęła niedawno część udziałów w odnoszącym sukcesy studiu tworzącym gry sportowe, wywodzącym się Redmond - Microsoft Game Studio.

W najbliższych miesiącach UbiSoft planuje rozpoczęcie pracy nad kilkoma tytułami sportowymi, z różnych dziedziedzin - hokeja (NHL Rivals), footballu amerykańskiego (NFL Feler), koszykówki (NBA Inside Driver) oraz baseballu (MLB Inside Pitch).

Kierownictwo firmy UbiSoft zapewnia, że chcą stworzyć gry nie tylko przyjemne dla oka, ale również mogące zainteresować graczy na długi czas.


Zobacz również