Ubiquitous Player - wiele aplikacji w jednej

Ubiquitous Player to dość niecodzienne połączenie takich aplikacji jak odtwarzacz muzyczny, przeglądarka grafik, kalkulator oraz edytor tekstu. Jest w pełni przenośny i ma zaledwie 2,65 MB.

Ubiquitous Player pozwala na słuchanie muzyki (wspierane formaty to mp3, flac, wv, ape, alac, aac, m4a, wav, ogg, wma, aif, opus oraz z płyt CD), przeglądanie grafik (jpg, png, bmp, gif, tiff, ico, jpeg xr) - jest także opcja tworzenia pokazów slajdów, notatnik umożliwiający tworzenie plików tekstowych w formatach txt, rtf, html, mht, a także prostych stron w HTML. Użytkownik znajdzie tu także kalkulator do wykonywania mniej skomplikowanych operacji matematycznych. Mało tego - odnajdziemy tu również menadżera plików, umożliwiającego zmiany nazw, kasowanie oraz przenoszenie danych. Ale to jeszcze nie wszystko, co ta aplikacja ma do zaoferowania.

Ubiquitous Player to także narzędzie do pobierania próbek kolorów z grafik i stron www, możliwość tworzenia zrzutów ekranu, narzędzia do obsługi schowka systemowego i inne. Dodatkowo możliwe jest używanie wirtualnej klawiatury oraz lupy ekranowej, a także podpięcie gamepada zamiast myszki. Najnowsza edycja tego niezwykłego programu ma numer 2014.9.2 i jest dostępna tutaj. Nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym.