Ubiquitous Player - wiele aplikacji w jednej

Ubiquitous Player to dość niecodzienne połączenie takich aplikacji jak odtwarzacz muzyczny, przeglądarka grafik, kalkulator oraz edytor tekstu. Jest w pełni przenośny i ma zaledwie 2,65 MB.

Ubiquitous Player pozwala na słuchanie muzyki (wspierane formaty to mp3, flac, wv, ape, alac, aac, m4a, wav, ogg, wma, aif, opus oraz z płyt CD), przeglądanie grafik (jpg, png, bmp, gif, tiff, ico, jpeg xr) - jest także opcja tworzenia pokazów slajdów, notatnik umożliwiający tworzenie plików tekstowych w formatach txt, rtf, html, mht, a także prostych stron w HTML. Użytkownik znajdzie tu także kalkulator do wykonywania mniej skomplikowanych operacji matematycznych. Mało tego - odnajdziemy tu również menadżera plików, umożliwiającego zmiany nazw, kasowanie oraz przenoszenie danych. Ale to jeszcze nie wszystko, co ta aplikacja ma do zaoferowania.

Ubiquitous Player - wiele aplikacji w jednej

Ubiquitous Player to także narzędzie do pobierania próbek kolorów z grafik i stron www, możliwość tworzenia zrzutów ekranu, narzędzia do obsługi schowka systemowego i inne. Dodatkowo możliwe jest używanie wirtualnej klawiatury oraz lupy ekranowej, a także podpięcie gamepada zamiast myszki. Najnowsza edycja tego niezwykłego programu ma numer 2014.9.2 i jest dostępna tutaj. Nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym.