Ubisoft: Assassin’s Creed Odyssey wzorem dla kolejnych odsłon serii

Ubisoft jest pewny swego w kwestii rozwoju marki Assassin’s Creed. Kolejne odsłony serii będą wzorowane na Odyssey.

Ostatnia odsłona serii Assassin’s CreedOdyssey, okazała się niemałym sukcesem. Zespół odpowiedzialny za grę postanowił jeszcze bardziej (po Origins) „skręcić” w stronę gatunku RPG. Jeśli mieliście nadzieje, że Ubisoft zdecyduje się na powrót do korzeni serii, to musimy was rozczarować. Yves Guillemot – CEO Ubisoftu, w wywiadzie dla serwisu gameindustry, przyznał, że jego firma jest zadowolona z kierunku, w którym zmierza seria Assassin’s Creed i powrót do sposobu rozgrywki prezentowanego np. przez AC: Unity jest niemożliwy.

Naszym celem jest upewnienie się, że możesz mieć Unity w Odyssey. Jeśli chcesz mieć fabułę na 15 godzin, możesz ją mieć, ale możesz też mieć inne historie. Żyjesz w tym świecie i realizujesz to, co chcesz realizować. Możesz mieć wiele doświadczeń podobnych do Unity. - Yves Guillemot, Ubisoft

Guillemot dodał również, że model rozgrywki reprezentowany przez Odyssey jest uczciwszy dla odbiorców, bowiem otrzymują oni więcej zawartości niż dawniej, a wszystko w tej samej kwocie.

Warto też przypomnieć, że na serwery gry Assassin’s Creed Odyssey trafiła ostatnia znacząca aktualizacja wprowadzająca m.in.: finałowy odcinek „Zaginionych opowieści z Grecji”, który skupia się na postaci Sokratesa oraz tryb edukacyjny Discovery Tour pozwalający na bezstresowe poznawanie historii starożytnej Grecji. Wszystkie te dodatki są całkowicie darmowe.

Assassin’s Creed Odyssey jest obecnie dostępne na PlayStation 4, Xbox One i PC, a w niedalekiej przyszłości trafi również na Google Stadia.

źródło: gameindustry.biz