Ubisoft: Beyond Good & Evil 2 oraz I Am Alive są bezpieczne

Pojawiły się informacje, że wydawca postanowił przerwać prace nad kilkoma tytułami. Wiele osób obawiało się, że chodzi m.in. o kontynuację Beyond Good & Evil oraz o intrygujący projekt I Am Alive. Okazuje się jednak, że oczekujący na te tytuły mogą spać spokojnie.

Ubisoft postanowił anulować prace nad kilkoma grami w ramach restrukturyzacji działań firmy i przystosowywania się do nowych warunków na zmieniającym się rynku gier. W odpowiedzi na pytanie serwisu Eurogamera.net, wydawca stwierdził, że chodziło mu o gry jeszcze niezapowiedziane, a prace nad BG&E 2 i I Am Alive trwają nadal.

Pierwsza z wymienionych gier to kontynuacja bardzo wysoko ocenianej i popularnej gry z 2003 roku, która jednak nie osiągnęła sukcesu finansowego. Druga to oryginalny projekt, którego bohater musi przetrwać w mieście po potężnym kataklizmie.

Pierwsza cześć Beyond Good & Evil niedawno doczekała się wznowienia w wersji HD na PlayStation Network i Xbox Live Arcade. Możliwe, że w ten sposób Ubisoft sprawdza zainteresowanie tytułem przed ewentualnym wypuszczeniem kontynuacji. I Am Alive też ma problemy z pojawieniem się na rynku. Jakiś czas temu podano, że ukaże się tylko w dystrybucji cyfrowej na PS3 i Xbox 360. Wcześniej informowano, że gra zostanie wydana 1 kwietnia 2011, ale jak widać do tego nie doszło.

Wiemy więc, że prace nad obiema grami są w toku, ale ciężko powiedzieć kiedy trafią na dystrybucji. Fanom pozostaje czekać i mieć nadzieję.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: