Ubisoft: Europa jest dla nas priorytetem

Prezes firmy Ubisoft przyznał, w jednym ze swoich ostatnich wywiadów, że rynek europejski jest obecnie najbardziej dochodowy dla jego spółki.

Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, przyznał w wywiadzie udzielonym serwisowi GamesIndustry.biz, że obecnie to właśnie Europa jest najbardziej opłacalnym rynkiem dla jego firmy.

"Dochody w Europie o 5% przewyższają te jakie osiągamy w Stanach Zjednoczonych. Jest to spowodowane w znacznej mierze silnym funtem oraz euro. W dobie słabego dolara, stary kontynent wypada dużo lepiej od USA."

Guillemot odniósł się również do wzrastającej popularności gier komputerowych. Jego zdaniem dzisiejsze tytuły stają się coraz bardziej przystępne dla użytkowników. Nie są już tak bardzo skomplikowane jak kilka lat temu. Pojawia się również mnóstwo gadżetów, które zachęcają graczy do tego by zainteresowali się szerszą gamą gier.

"Weźmy na przykład grę EndWar, w której gracz może kontrolować wydarzenia na ekranie za pomocą głosu. To daje fanom zupełnie inną jakość rozgrywki. Podobnie jest w przypadku kilku tytułów kontrolowanych za pomocą elektronicznej gitary."


Zobacz również