Ubisoft kupił Southlogic Studios

Ubisoft poinformował o pozyskaniu Southlogic Studios - znanego brazylijskiego studia deweloperskiego, które od wielu lat cieszyło się statusem w pełni niezależnej firmy.

Studio założono w 1996 roku w Porto Alegre. Skupiony w nim zespół około 20 projektantów pracował nad tytułami na PC, konsole przenośne i domowe, a także realizował zlecenia z zakresu transferu i dostosowania aplikacji do różnych platform.

Studio pracowało dla wielu europejskich, japońskich i amerykańskich wydawców. Wśród jego ostatnich realizacji znajdował się m.in. przygotowany dla Ubisoft Imagine: Wedding Designer na Nintendo DS.

Ten zakup to dowód naszego zaangażowania w przyciąganie nowych talentów z Ameryki Południowej, a w szczególności z Brazylii, gdzie planujemy dalszy nabór fachowców - powiedziała Christine Burgess-Quémard.

Studio zostanie włączone w struktury Ubisoft Sao Paulo, a zarząd Southlogic będzie raportował bezpośrednio do Bertranda Chaverota, dyrektora zarządzającego brazylijskim oddziałem Ubisoftu. Southlogic nadal będzie stacjonował w Porto Alegre, pełniąc funkcję satelity w stosunku do głównej siedziby w Sao Paulo.