Ubisoft ma ambitne plany względem Ghost Recon Breakpoint, producent cieszy się z przyszłorocznej premiery Cyberpunk 2077

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami, włodarze Ubisoftu podzielili się kilkoma ciekawymi uwagami na temat przyszłości swoich marek.

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami Frédérick Duguet - dyrektor finansowy Ubisoftu, zdradził, że jego firma wiąże spore nadzieje z nadchodzącym Ghost Recon Breakpoint. Co więcej, oczekiwania względem nowej odsłony serii Ghost Recon są znacznie większe niż w wypadku Wildlands.

Ghost Recon Wildlands otrzymał ogromne popremierowe wsparcie (wczoraj wylądował na serwerach nowy tryb inspirowany Battle Royale). Duguet zapewnia, że w wypadku Breakpoint będziemy mogli liczyć na jeszcze mocniejsze wsparcie ze strony twórców. Dyrektor finansowy podkreślił również, że jest szczęśliwy z powodu opóźnienia premiery Cyberpunk 2077, mniejsza konkurencja umożliwi produkcjom producenta (a w szczególności Breakpoint) lepsze wejście na rynek.

Zobacz również:

  • Diablo – historia serii. Sprawdź, jak powstały kultowe gry
  • AC Valhalla otrzyma kolejne darmowe DLC. Discovery Tour nadchodzi

Z kolei prezes Ubisoftu - Yves Guillemot, wypowiedział się na temat współpracy z Google i produkcji gier na konsolę Google Stadia. Dowiedzieliśmy się, że przygotowanie gier na streamingową konsolę Google'a, nie jest tak kosztowne jak mogłoby się wydawać. Warto też dodać, że Ubisoft jest mocno zaangażowany we wsparcie Stadii. Potwierdzono już, że na nową konsolę trafią m.in.: The Crew 2, Trials Rising, Assassin’s Creed Odyssey, Just Dance 2020, The Division 2 czy Ghost Recon Breakpoint.

Dodatkowe wydatki, które trzeba ponieść aby mieć pewność, że gry działają odpowiednio dobrze na Google Stadia nie są tak wysokie. - Yves Guillemot, prezes Ubisoftu

Ghost Recon Breakpoint zadebiutuje 4 października tego roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

źródło: wccftech.com