Ubisoft ogłasza dwie nowe gry z serii Chessmaster

Prawdziwa gratka dla fanów wirtualnych szachów. Ubisoft zapowiedział dwie nowe gry ze słynnej serii Chessmaster. Pierwsza z nich - Chessmaster: The Art of Learning - ukaże się na Nintendo DS. Drugi tytuł - Chessmaster: Grandmaster Edition - będzie wydany na PeCety.

Screen z 10-tej edycji Chessmastera

Screen z 10-tej edycji Chessmastera

W obydwu tytułach nauczycielem gracza zostanie Josh Waitzkin, wielokrotny mistrz turniejów szachowych. Słynny szachista nadzorował zresztą produkcję gry. Świadczy o tym chociażby fakt, że w grze będzie można np. zaczerpnąć instrukcji dostępnych wcześniej tylko w jego książce "The Art of Learning".

Nadchodzące szachowe tytuły będą posiadały parę ciekawych innowacji. Pierwsza z nich, bezprzewodowy tryb multiplayer, stworzony jest z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS. Oczywiście gra na PC także będzie posiadać tryb wieloosobowy, zarówno LAN jak i poprzez Internet.

Najnowszy Chessmaster będzie też posiadać sześć mini-gier, które pozwolą się zrelaksować po ciężkiej długiej rozgrywce. Dodatkowo, gracze będą posiadać dostęp do 900 najważniejszych pojedynków szachowych jakie miały miejsce w historii. Do doskonała metoda aby uczyć się od mistrzów.

Europejska premiera Chessmaster: The Art Of Learning i Chessmaster: Grandmaster Edition będzie miała miejsce jeszcze w październiku tego roku.