Ubisoft ogłosił rozpoczęcie prac nad Warhawk

Firma Ubisoft zapowiedziała nową grę - Warhawk. Tytuł sygnowany przez Toma Clancy'ego ma być futurystycznym symulatorem samolotów bojowych.

Fabuła gry przypomina te znane z amerykańskich filmów sensacyjnych. Oto bowiem w niedalekiej przyszłości dojdzie do konfliktu zbrojnego na terenie Stanów Zjednoczonych. Kraj ten zaatakują nieznane prywatne siły zbrojne. Piloci amerykańskich myśliwców będą musieli na powrót zdobyć niebo i obronić kraj przed najeźdźcą.

Ubisoft zapowiedział, że w Warhawk na początku gracze będą mogli skorzystać z asysty pomagającej w pilotażu maszyn. Wraz z rozwojem wydarzeń i zdobywaniem doświadczenia przez grających system ten będzie można wyłączyć.

Firma, jak zawsze w takich wypadkach, jest przekonana, że ich nowy tytuł stanie się kamieniem milowym bojowych symulatorów lotu. Ubisoft twierdzi także, że jak każda gra z serii Tom Clancy, także Warhawk stanie się hitem gry wieloosobowej.

Niestety nie będziemy mogli tego stwierdzić zbyt szybko. Gra ma bowiem zagościć na półkach sklepowych w bliżej nieokreślonej części przyszłego roku. Warhawk powstaje w usytuowanym w Bukareszcie studiu Ubisoftu i ma zostać wydany zarówno na PCty jak i konsole.


Zobacz również